در سال ۱۹۷۹ پیاژه ساعت پولو را معرفی کرد که یک ساعت طلای جامد با ۱۳۲-۱۳۶ گرم طلا بود. گزینه های گرد و مربع، هر دو در اندازه کوچک و بزرگ وجود داشت که به ترتیب مردان و زنان را هدف قرار می دادند. طلای آن از جنس ساتن ساخته شده است، با گادرون های صیقلی که در بین آن ها ظاهر مشخصی به پولو داده است .دهه ۱۹۷۰ سبک ها، حرکات و روندهای بسیاری را به وجود آورد، اما در حوزه طراحی ساعت، ساعت لوکس اسپرت را به ما داد. درک در حال تکامل از سبک لوکس، با سفرهای غیررسمی و بین المللی، شاهد ظهور استانداردهای جدید بود. برای ساعت‌سازان، این کدهای در حال تغییر خود را از طریق افزایش کاوش در رنگ‌های جسورانه و مواد جدید و مهم‌تر از همه، از طریق محو کردن مرزهای قدیمی بیان می‌کردند. ادغام نام بازی بود و بسیاری از برندها طرح‌های شیک و اسپرتی را منتشر کردند که نشان می‌داد این دستبند فلزی به‌طور یکپارچه با قاب طراحی منسجم مطابقت دارد. این روند محدود به چند مدل نبود. این یک پدیده در سطح صنعت بود. امروزه برخی از این طرح ها، مانند Nautilus از Patek Philippe و Royal Oak از Audemars Piguet، شناخته شده هستند. با این حال، بسیاری از طرح‌های ساعت یکپارچه‌تر به تاریخ منتقل شده‌اند و تنها نمادهای واقعی باقی مانده‌اند. در این منظره هولناک (و لذت‌گرایانه)، چوگان پیاژه برجسته بود. این محصول فکری ایو پیاژه که در سال ۱۹۷۹ منتشر شد، حتی در میان دیگر ساعت‌های لوکس ورزشی، استثنایی بود. بدون شرمندگی برای زمان طراحی شده، Polo فورا قابل تشخیص به لطف استفاده از گادرون های متناوب و سطوح ساتن برس خورده، به یکپارچگی کامل از قاب، صفحه و دستبند دست یافت. در حالی که طراحی ساعت پولو بدون ترس معاصر بود، دستیابی به آن به لطف بیش از ۱۰۰ سال تسلط فنی و زیبایی شناختی پیاژه امکان پذیر بود.
چوگان یک انتخاب بسیار عمدی برای نام نیز بود. این ورزش توسط پیاژه برای ورزش اسب سواری انتخاب شد که ارزش های این برند را جشن می گیرد. ورزشی، فوق العاده خواستار و دقیق. این رویکرد در دهه ۷۰ و ۸۰ طنین انداز شد. پیاژه پولو شیک و باحال بود و جت ست تسلیم جذابیت آن شد و موفقیت مداوم این طراحی رویایی را تضمین کرد.
پیاژه پولو تکامل یافته است
زمان و سلیقه تغییر کرد و پیاژه پولو با آنها حرکت کرد. در طول دهه ۲۰۰۰، پیاژه زیبایی‌شناسی طرح پولو را اصلاح کرد و بدنه را بزرگ‌تر و محکم‌تر کرد تا با خواسته‌های مشتریانش مطابقت داشته باشد – آنها حتی یک تاریخ نیز اضافه کردند. سبک بدون درز و گادرون های افقی برجسته از ویژگی های اصلی طراحی باقی مانده است. در زیر صفحه، تغییرات دیگری در حال انجام است، با پولوها با کالیبرهای فوق العاده نازک قابل توجه. در سال ۲۰۰۹، کرونوگراف واقعی ۸۸۰P به بازار عرضه شد. این یک حرکت خودکار ۵.۶ میلی متری بود که دارای ۵۰ ساعت ذخیره انرژی و همچنین منطقه زمانی دوم بود. این تکامل تدریجی در Piage Polo FortyFive که ۳۰ سال پس از نسخه اصلی منتشر شد به اوج خود رسید. این ساعتی بود که همان روح جسورانه مدل اصلی ۱۹۷۹ را داشت اما برای دوران خود عالی بود. علاوه بر قطعات پیچیده‌تر – کرونوگراف‌ها و مدل‌های تقویم دائمی، تکرارکننده‌های دقیقه‌ای و توربیلون‌ها – خط FortyFive باعث شد که پیاژه مرزهای جدیدی در مواد لوکس ایجاد کند. قبلاً پیاژه مدل‌های پولو را با صفحه‌های هاردستون عرضه کرده بود، اما FortyFive به پیاژه اجازه داد تا با ترکیب‌های غیر متعارف مانند تیتانیوم و لاستیک آزمایش کند. پولو طرحی نیست که در گذشته گیر کرده باشد. همانطور که تکامل مداوم مدل نشان می دهد، این طرحی است که همیشه دنیای پوشندگان و طرفداران خود را منعکس کرده است.
از زمان انتشار اولیه، شاهد گسترش پیوسته خانواده Polo S بوده‌ایم، و نسخه‌های جدیدی از فلزات گرانبها، با جزئیات الماس و صفحه‌های جدید پر جنب و جوش عرضه شده‌اند. پولو اس حتی در مشکی پوشیده شده است. با این حال، یکی از چشمگیرترین موارد اضافه شده به فهرست، Piage Polo Skeleton است. پیاژه قبلاً در مورد ساعت‌های اسکلتی فرم چشمگیری داشت، بنابراین منطقی بود که آنها این تخصص را در Polo اسپرت به کار ببرند. در حالی که صفحه ساعت به عقب باز شده است تا به کاربر اجازه دهد نگاهی اجمالی به عملکرد حرکت داشته باشد، این تنها جنبه ساعت نیست که بریده شده است. بدنه اسکلت پولو به طور قابل توجهی باریک تر است و این کاهش عرض منجر به افزایش چشمگیر ظرافت می شود. Polo Skeleton با خطوط روان و دستبند صاف خود به کدهای شیک ورزشی احترام می گذارد – اکنون با سیستم تغییر سریع بهبود یافته است. چیزی که تغییر کرده احساس و در واقع حالت کلی این ساعت روی مچ دست است. اما این یک پولو است، و بدون شک ساعتی برای لذت بردن از بازی در آلاچیق ها، در سایه، با یک نوشیدنی خنک در دست است. اطلاعات بیشتر در مورد اسکلت پولو پیاژه را در اینجا بخوانید.
چوگان به عنوان بخشی از یک مکالمه بزرگترامسال
آخرین تکامل پولو است و دوباره پیاژه با زمانه پیش می رود. پیاژه پولو همیشه در مورد بیان یک سبک زندگی بوده است – نه ساعتی که به خودی خود برای مردان یا زنان ساخته شده است. به این ترتیب، پیاژه همیشه یک برند در نقطه تلاقی سبک، هویت و ساعت سازی بوده است. چوگان ۱۹۷۹ روح یک جنبش در حال تغییر را تسخیر کرد، جایی که تقسیم بندی بین ورزش و لباس کمتر مشخص می شد و مردم شیئی را می خواستند که بینش آنها از جهان را برانگیزد.
خرین نسخه پیاژه، تاریخ پولو در ۳۶ میلی متر، نمونه ای از این روحیه است. کوچکتر از Polo S، Polo Date می تواند در بیان سبک و ظرافت – بدون توجه به اندازه، سرعت خود را حفظ کند. در واقع می توان گفت که پیاژه کاملاً پاسخ داده است، و Polo همیشه محبوب را در اندازه ۳۶ میلی متری عرضه کرده است، که بسیاری معتقدند اندازه کیس ایده آل برای همه است. پیاژه به جای ادامه این روایت که ساعت‌های مردانه بزرگ‌تر و ساعت‌های زنانه کوچک‌تر هستند، گفت‌وگو را دوباره تنظیم کرده است. به طور معمول، یکی از اولین تصمیماتی که باید هنگام انتخاب ساعت بگیرید، اندازه آن است. این مورد در اینجا صدق نمی کند، همانطور که مورد، خوب، یک سایز است. درعوض، شما را آزاد می‌کند تا روی اینکه چه نوع تاریخ پولو با سبک زندگی شما مناسب است، تمرکز کنید. فولاد یا طلا؟ دستبند، بند یا هر دو؟ الماس؟ این یک چرخش قدرتمند در قرارداد است – سبک خود را انتخاب کنید، نه اندازه خود را. پولو پیاژه همیشه یک انتخاب متمایز بوده است و تاریخ پولو جدید ۳۶ میلی متری نیز از این قاعده مستثنی نیست.
امیدواریم از این مقاله لذت برده باشید و برای شما مفید باشه.
فروشگاه برنارد گالری عرضه کننده ساعت های پولو با بالاترین کیفیت و گارانتی شرکتی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *