تا الان به احتمال زیاد ساعت ساخت سوییس به گوشتان خورده :

شاید امروز سوئیس را به عنوان قلب تپنده ساعت سازی مکانیکی بشناسیم، اما مانند هر داستان، داستان ساعت سازی سوئیس نیز آغازی دارد. قبل از قرن نوزدهم، اگر می‌خواستید ساعتی بخرید، پولتان به انگلستان یا فرانسه می‌رفت، سپس دو نیروگاه صنعت، فناوری و هنر  اما موفقیت این دو ملت شکست آن بود.

هر چه آنها ثروتمندتر می شدند، محصول آن گران تر می شد، مردم کمتر می توانستند آن را بخرند. و چه اتفاقی می‌افتد وقتی مردم چیزی را می‌خواهند که توانایی پرداخت آن را ندارند؟ آنها یا آن را ندارند یا مدل های کپی آن مدل را میخرند.

ساعت

اما ساعت ها از چین نمی‌آمدند از جاهای نزدیکتر می آمدند. در طول زمستان‌های طولانی و سخت در دامنه‌های کوه‌های آلپ، زمانی که مراقبت از زمین یا پرورش دام تقریباً غیرممکن بود، کشاورزان خانه‌نشین به تولید قطعات ساعت بر اساس طرح‌های ثابت فرانسوی‌ها و بریتانیایی‌ها روی آوردند.

هیچ جایزه ای برای حدس زدن اینکه ساعت های خاص از نوع سوئیسی هستند وجود ندارد. در ابتدا، کار تولید شده توسط این افراد، کمتر از حد متوسط ، ارزان بود سپس مشکلی نداشت.

پس از مدتی در واقع نسبتاً خوب شد. انقلاب صنعتی تماماً ساعت سازی را در فرانسه و انگلیس نابود کرده بود، هزینه کار بسیار گران بود و سوئیسی ها دقیقاً در آنجا آماده بودند تا پیروزی را در دست بگیرند.

امگا در ابتدا نام یک جنبش بود

بسیاری از شرکت‌های ساعت با نامی شروع کردند که کاملاً با نامی که امروز دارند یکسان نیست. به عنوان مثال، ساعت پتک فیلیپ با نام Patek, Czapek & Cie نامیده می شد، تا زمانی که Czapek رفت و فیلیپ به آن ملحق شد – و این تغییر نام کاملاً منطقی است. ساعت تگ هویر بسیاری از سال‌های قبلی خود را که با نام فقط هویر شناخته می‌شد تا زمانی که شرکت Techniques d’Avant Garde یا TAG خریداری کرد. این تغییر نام ممکن است چندان موفقیت آمیز نبوده باشد، اما منشا آن هنوز مشخص است.

پس امگا چطور؟

ساعت امگا مانند بسیاری از برندها، نامی که با آن شروع شد، نام فردی بود که آن را تأسیس کرد.لوئیس برانت حدود سی سال بعد، زمانی که پسران برانت به اندازه کافی بزرگ شدند تا به این تجارت بپیوندند، نام به Louis Brandt & Fils تغییر کرد – که به معنای فرانسوی «و پسران» است.

ساعت

اما پدر برانت قرار نبود برای همیشه زنده بماند، و پس از درگذشت او، نام شرکت یک بار دیگر به لویی برانت تغییر کرد.

لوئیس یکی از پسرانش را لوئیس نامید و فری که به معنای “و ​​برادر” است. همه اینها بسیار خوب و خوب است، اما هیچ کدام توضیح نمی دهد که نام “امگا” از کجا آمده است. خوب، صبور باشید، ما در حال رسیدن به آن هستیم. در سال ۱۸۹۴، برادران جنبشی یا همان امگا با فناوری پیشرفته را به جهانیان نشان دادند که دقت، قابلیت اطمینان و قابلیت استفاده را به طور قابل توجهی افزایش داد، برنده جوایز متعدد و شکستن رکوردهای متعدد در این فرآیند شد. این حرکت را برادران «امگا»، آخرین حرف الفبای یونانی نامیدند و برای قرار دادن شرکت روی نقشه بود. این شرکت به قدری مترادف با جنبش شد، به طوری که در سال ۱۹۰۳ تصمیم گرفت یک بار دیگر نام شرکت را تغییر دهد – و این بار آن را Omega نامیدند.

رولکس در انگلستان تاسیس شد:

از هر کسی بخواهید نام یک شرکت معروف ساعت سازی سوئیسی را نام ببرد و تقریباً مطمئن خواهید بود که کلمه “رولکس” را در پاسخ خواهید شنید.

ساعت رولکس در سراسر جهان به عنوان اوج لوکس شناخته شده است، در صدر فهرست با ارزش ترین مارک های ساعت قرار گرفته و به عنوان جواهر و ساعت سازی سوئیس شناخته می شود.برند Montres Rolex S.A در سال ۱۹۲۰ در ژنو به ثبت رسید، اما پانزده سال قبل، تقریباً ۱۰۰۰ کیلومتر دورتر در لندن، انگلستان تاسیس شد. بنیانگذار آلمانی، هانس ویلسدورف، انگلوفیل و توزیع کننده باتجربه ساعت، به لندن نقل مکان کرد تا با برادر همسرش آلفرد دیویس شریک شود تا حرکات سوئیسی برتر را وارد کند، آنها را در محلی بفروشد و به مردم بریتانیا بفروشد.

ساعت رولکس

این شرکت ابتدا به نام این دو مرد نامگذاری شد.

اما در سال ۱۹۰۸، هنوز بیش از یک دهه قبل از نقل مکان به سوئیس ویلسدورف نام شرکت را به چیزی که معتقد بود هم آشنا و هم مجلل به نظر می‌رسد تغییر داد: رولکس.

اما ماجراجویی او در بریتانیا ماندگار نشد، با جنگ بزرگ، ستم نژادی نسبت به ویلسدورف افزایش یافت و او مجبور شد انگلستان را ترک کند و به سوئیس بازگردد، جایی که برای اولین بار حرفه خود را آموخته بود. او شرکت محبوبش رولکس را با او نقل مکان کرد و از آن زمان تا کنون در آنجا باقی مانده است. اگر هانس ویلسدورف احساس می کرد که می تواند در لندن بماند، چه تجارت متفاوتی می شد.

سلیقه های مختلف افراد در مورد ساعت مچی متفاوت است:

ساعت‌ها و ساعت‌سازان قرن‌ها تلاش کرده‌اند تا زمان را به دقیق‌ترین شکل ممکن نمایش دهند و آن را مشخص کنند و با فیزیک مبارزه کنند تا مکانیزمی ایجاد کنند که بتواند دقت کاملی را ارائه دهد.

دقیق‌ترین ساعت در جهان امروز، یک دستگاه اتمی که از مکعبی از گاز کوانتومی و پرتوهای لیزر استفاده می‌کند تا چیزی را که بسیار شبیه به سلاح یک شرور باند به نظر می‌رسد به چیزی که زمان را نشان می‌دهد، تبدیل کند، اگر این کار را می‌کرد حتی یک ثانیه هم از دست نمی‌داد و تا کنون در تمام طول جهان در حال اجرا بوده است.

ساعت

اما یک مشکل وجود دارد، زیرا فیزیک یک توپ منحنی دیگر برای پرتاب دارد: زمان ثابت نیست. این به این معنی است که زمان برای یک فرد ممکن است برای دیگری متفاوت باشد و این ایده یک ساعت دقیق را کاملاً از بین می برد. دو راه وجود دارد که این اتفاق می تواند رخ دهد و هر دو به سرعت نور مربوط می شوند. از آنجایی که حرکت سریعتر از سرعت نور منجر به رسیدن به جایی قبل از ظاهر خود می شود، تصور می شود که چیزی شبیه به یک محدودیت سرعت کیهانی است، اما این وجود ما را آنطور که می شناسیم ویران می کند.

اولین راهی که این اتفاق می افتد این است که با سرعت انجام شود: به سادگی، زمان عاملی برای سرعت و مسافت است، یعنی یک دقیقه طول می کشد تا یک مایل را با شصت مایل در ساعت طی کنید. چیزهای ساده، اما نه زمانی که سرعت نور در میان باشد. اگر شخصی که شصت مایل در ساعت سفر می کند مشعل را روشن کند، فوتون ها با سرعت نور مشعل را ترک می کنند، اما به نظر یک تماشاگر ساکن، فوتون ها با سرعت نور به اضافه شصت مایل در ساعت حرکت نمی کنند. آنها با سرعت نور باقی خواهند ماند. ثابت بودن سرعت نور و ثابت بودن مسافت طی شده به این معنی است که زمان تغییر می کند.

دومین روشی که می توان زمان را تشخیص داد، نزدیکی به گرانش است. گرانش می تواند تقریباً هر چیزی را به سمت خود بکشد ، حتی نور اما اصل یکسان است. نور را نمی توان به سمت جسمی با جرم که میدان گرانشی تولید می کند با سرعتی بیشتر از سرعت ثابت ثابت نور شتاب داد.

ساعت

این اصول به عنوان اتساع زمان شناخته می‌شوند و چیزی فراتر از تئوری است و  این یک مشکل بسیار واقعی است که هر بار که از دستگاه GPS استفاده می‌کنید کمیت آن مشخص می‌شود. از آنجایی که ماهواره‌هایی که در مدار زمین می‌چرخند، زمان را نسبت به سرعت و گرانش خود تجربه می‌کنند، هر سال ساعت‌های سواری باید ۰.۰۱ ثانیه از دست رفته در اتساع زمان را جبران کنند، که بدون آن سیستم‌های ناوبری ماهواره‌ای ما با دقت کار نمی‌کنند.

عجیب‌ترین چیز این است که این پدیده بر خدمه ایستگاه فضایی بین‌المللی نیز تأثیر می‌گذارد و وقتی آنها پس از ششمین ماه به زمین باز می‌گردند، ۰.۰۰۵ ثانیه جوان‌تر از زمانی هستند که اگر روی زمین می‌ماندند. آنها در زمان سفر کرده اند جستجوی زمان یک چیز پیچیده و جذاب باقی می ماند، از تکامل صنعت گرفته تا فیزیک زیربنایی که تعیین می کند ما چگونه آن را تجربه کنیم، و چالش های زیادی را برای ساعت سازان در سراسر وجود فراهم کرده است. چه رقابت برای فضا در یک بازار شلوغ یا مذاکره در مورد سفر در زمان، نبرد برای زمان کامل هنوز یک جهان دور است.

برای خرید ساعت میتوانید به سایت برنارد گالری مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *