Kabushiki-gaisha) یک شرکت الکترونیکی است که عمدتاً به خاطر ساعت‌هایش شناخته می‌شود و شرکت اصلی یک گروه شرکتی جهانی ژاپنی مستقر در نیشیتوکیو، توکیو، ژاپن است. این شرکت علاوه بر ساعت‌ سیتیزن، مادر شرکت ساعت آمریکایی Bulova است و همچنین به‌خاطر تولید دستگاه‌های الکترونیکی کوچک مانند ماشین‌حساب معروف است. تاریخ این شرکت در سال ۱۹۳۰ توسط سرمایه گذاران ژاپنی و سوئیسی تاسیس شد. این موسسه تحقیقاتی شوکوشا واچ (تاسیس در سال ۱۹۱۸) و برخی از تاسیسات کارخانه مونتاژ در یوکوهاما را در سال ۱۹۱۲ توسط ساعت ساز سوئیسی رودلف اشمید افتتاح کرد. نام تجاری Citizen برای اولین بار توسط اشمید در سال ۱۹۱۸ در سوئیس برای ساعت هایی که در ژاپن فروخت ثبت شد. توسعه این نام تجاری در دهه ۱۹۲۰ توسط Count Gotō Shinpei با این امید که ساعت ها بتوانند برای عموم مردم مقرون به صرفه شوند، حمایت شد. رشد سیتیزن تا جنگ جهانی دوم به انتقال فناوری از سوئیس متکی بود.برای بسیاری از خوانندگان Fratello، نام شهروند نامی آشنا خواهد بود. نه تنها به این دلیل که این برند از حضور گسترده در ویترین های بوتیک های خیابان های بزرگ و مراکز خرید در سراسر جهان لذت می برد، بلکه به این دلیل که شرکتی با سابقه طولانی و استثنایی است که بیش از صد سال پیش، درست خارج از توکیو شروع به کار کرد. در سال ۱۹۱۸ موسسه تحقیقاتی ساعت شوکوشا تاسیس شد. موسس Kamekichi Yamazaki مصمم بود در ژاپن ساعت تولید کند، در زمانی که واردات عادی بود. پس از تأسیس موسسه تحقیقاتی ساعت شوکوشا، یامازاکی، مدرسه ساعت شوکوشا را راه اندازی کرد تا تکنسین های با استعدادی را که او برای ایجاد ساعت های استثنایی ضروری می دانست، آموزش دهد. با این مراحل تاریخ سیتیزن شروع شده بود. رزگلد مترو ۳۹ میلی متر -> بله زوریخ ولتزیت -> ایده خوبی است. حق با شماست. مطمئناً محدود تا آن زمان آماده خواهد شد، اما به این معنی است که ما باید انتشار ویدیو را تا زمانی که پروژه را در اواسط سپتامبر اعلام کنیم به تأخیر بیاندازیم (البته برای من این اصلاً مشکلی نیست. احتمالاً چند بار طول می کشد. هفته برای ویرایش). اتوبان آبی نیمه شب ۱۹۲۴ تنها شش سال پس از تاسیس، اولین ساعت از خط تولید خارج شد. کنت شیمپی گوتو، شهردار وقت توکیو، یک ساعت جیبی خوب، نام این ساعت را «شهروند» گذاشت، به این امید که برای سال‌های آینده مورد علاقه بسیاری از شهروندان قرار گیرد. اندکی پس از آن، در ۲۸ می ۱۹۳۰، نامی که به ساعت داده شد برای تأسیس یک شرکت جدید به نام Citizen Watch Co., Ltd انتخاب شد. یک شوک به سیستم سیتیزن در ۳۰ سال آینده به رشد خود ادامه داد. در سال ۱۹۵۶، این برند اولین ساعت ژاپنی با فناوری Parashock را ارائه کرد. شهروند تظاهرات عمومی برگزار کرد تا اثربخشی مکانیسم ضد ضربه Parashock را برجسته کند. در یک نمونه، ساعت مجهز به Parashock از هلیکوپتری که در ارتفاع ۳۰ متری از سطح زمین در حال پرواز بود، پرتاب شد. ساعت به زمین خورد و در خیابان مقابل یک فروشگاه بزرگ فرود آمد. ناگفته نماند که عملیات آن بررسی شد و مشخص شد که منظم است. مفهوم محافظت در برابر ضربه به Parashock مستقیماً به عملکرد ضد شوک امروزی منتهی شد، جایی که عقربه دوم حتی زمانی که ساعت Citizen ضربه می زند هرگز نمی پرد.

۱۹۵۹سه سال پس از تظاهرات سرآمد Paraschock، Citizen از فناوری Parawater خود رونمایی کرد. پاراواتر پیشرو تمام ساعت های ضد آب بود که سیتیزن امروزی تولید می کند. از طریق واشرهای O-ring ویژه ای که برای آب بندی شیشه، درب پشتی، قسمت های متصل شده بدنه و تاج استفاده می شود، به مقاومت در برابر آب دست یافت. رطوبت (همراه با گرد و غبار) دشمن سرسخت ساعت است، اما پاراواتر هر دو مشکل را به خوبی حل کرد. از سال ۱۹۶۳، Citizen آزمایش هایی را برای عبور ساعت مچی Parawater خود از اقیانوس انجام داده است تا هم مقاومت آن در برابر آب را نشان دهد و هم برای انجام تحقیقات جزر و مدی. در اولین آزمایشی که برای عبور از اقیانوس آرام انجام شد، ۱۰۰ شناور با ساعت مچی متصل شده از کشتی ها در سه موج به اقیانوس پرتاب شدند. سپس شناورها به عنوان بخشی از آزمایشی در مقیاس بزرگ برای عبور از اقیانوس آرام بر جریان کوروشیو سوار شدند. برای تشویق دوستانه و حسن نیت بین المللی، نامه های دانش آموزان دبیرستانی و دبیرستانی ژاپنی نیز در برخی از شناورها بسته شده بود. سه سال بعد، در سال ۱۹۶۶، یکی از شناورها در سواحل Manzanita در ایالت اورگان ایالات متحده پیدا شد. تمام ساعت‌هایی که در نهایت جمع‌آوری شدند به‌طور عادی کار می‌کردند و ویژگی‌های ضدآب Parawater را ثابت کردند.

۱۹۷۰: اولین کرنومتر ساعت تیتانیومی جهان X8 کرونومتر X8 با ۹۹.۶ درصد بدنه تیتانیوم جامد خود یک مدل پیشگامانه برای زمان خود بود. با استفاده از تیتانیوم – ماده‌ای آینده‌نگر که با نقش حیاتی آن در فرود آپولو ۱۱ بر ماه – به ساعت مچی روزمره تبدیل شده است، یک دوره را تعریف کرد. کرونومتر X8 آخرین محصول الکترونیکی Citizen بود که گواهینامه رسمی از موسسه بازرسی کرونومتر ژاپن دریافت کرد. برای مدت کوتاهی تولید شد و کمتر از ۲۰۰۰ دستگاه فروخته شد. به این ترتیب، بیشتر مورد توجه کلکسیونرها قرار گرفته است.

۱۹۷۶: اولین ساعت کوارتز آنالوگ با انرژی نور در جهان هشت سلول خورشیدی تک کریستالی که روی صفحه قرار گرفته اند تا باتری ثانویه را شارژ کنند، Crystron Solar Cell را به اولین ساعت کوارتز آنالوگ با انرژی نور تبدیل کردند. امروزه آگاهی گسترده ای از مسائل زیست محیطی وجود دارد، اما Citizen به سرعت این مشکل را بیدار کرد و محصولی را تولید کرد که بتواند با نور تغذیه شود و نیازی به تعویض باتری نداشته باشد. ساعت‌های با انرژی سبک به سنگ بنای این برند تبدیل شده‌اند و سیتیزن به‌عنوان یکی از کارآمدترین و با تجربه‌ترین سازندگان در این زمینه شناخته می‌شود

۱۹۸۲: عمیق ترین ساعت غواصی ۱۳۰۰ متری مقاوم در برابر فشار جهان این ساعت غواصی ۱۳۰۰ متری مقاوم در برابر فشار، پس از رهاسازی در یک کلاس خاص قرار گرفت. ساختار فوق‌العاده هواگیر ساعت با یک قاب تیتانیوم بدون زنگ زدگی به گونه‌ای طراحی شده است که گاز هلیوم را حذف کند. با تاکید بر عملکرد هنگام غواصی، تاج ساعت در موقعیت ساعت ۹ قرار گرفت. برای شفافیت، یک “نمودار زمانی بدون فشرده سازی” روی باند چاپ شد. سال بعد، یک ساعت غواصی خود پیچشی که پیشرو سری PROMASTER محسوب می‌شود، در ساحل لانگ ریف استرالیا پیدا شد. با وجود اینکه بدنه ساعت پر از شمشاد و مواد دیگر بود، ساختار داخلی همچنان به طور عادی کار می کرد و به مدت شش سال در دریا به حفظ زمان خود ادامه داد.

۱۹۸۵ آکوالند (منشا مدل نمادین) ۱۹۸۵: اولین مدل آکوالند اولین ساعت آکوالند در سال ۱۹۸۵ عرضه شد و به اولین ساعت کوارتزی تبدیل شد که دارای عمق سنج دیجیتال و الکترونیکی است. این ساعت غواصی ۲۰۰ متری سبک سنتی بود که با فناوری پیشرفته ترکیب شده بود. با عملکرد عالی خود، به یکی از محبوب ترین ساعت ها در سراسر جهان تبدیل شد. چهار سال بعد در سال ۱۹۸۹، نام تجاری PROMASTER برای متخصصان زمین، دریا و هوا آغاز شد. علامت لوگوی برند PROMASTER یک طرح فلش را نشان می‌دهد که به معنای مفاهیم «به‌بالاتر برو» و «عمیق‌تر برو»

۱۹۹۳: NY004: یکی از نمادین ترین ساعت های غواصی این برند مدل اصلی NY0040-09E به دلیل کارایی و مقرون به صرفه بودن مورد علاقه طرفداران بود. مدل اصلی به یک حرکت خودکار Cal.8203 مجهز شده بود و طراحی آن با بازخورد مصرف کنندگان مشخص شد. از آن زمان تاکنون چندین گونه از این مدل با اندازه‌های کیس جدید و حرکات جدید از جمله Eco-Drive منتشر شده است.

NH6930-09FB ۲۰۰۲ درست پس از آغاز قرن، Citizen ساعت غواصی را برای غواصی اشباع عرضه کرد. دارای ساختاری بدون هلیوم و یک قاب متحرک/جداشدنی بود. این ساعت غواصی مکانیکی برای غواصی اشباع تا عمق ۱۰۰۰ متری عالی است. ساختار هوابند ساعت از اجزای داخلی در برابر گاز هلیوم مورد استفاده در غواصی اشباع محافظت می کند. علاوه بر این، قاب متحرک و قابل جابجایی، شستن موادی مانند نمک و شن را آسان می کند. این و سایر ویژگی‌های معتبر به ساعت کمک می‌کنند تا در استفاده حرفه‌ای‌ترین افراد بایستد. به همراه یک کیس دایره‌ای، مواد تیتانیوم با فناوری سخت‌کننده سطحی Duratect اختصاصی Citizen تکمیل شده‌اند.

خرید ساعت سیتیزن

زمان سنجی اتمی

سیتیزن اولین ساعت اتمی چند باندی جهان را در سال ۱۹۹۳ راه اندازی کرد و پیشگام در این زمینه باقی مانده است. این ساعت‌ها که با ساعت‌های اتمی هماهنگ شده‌اند، در عرض یک ثانیه در صد هزار سال دقیق هستند. خط Skyhawk A-T دارای زمان سنجی با رادیو کنترل است. این ساعت‌ها می‌توانند با ساعت‌های رادیویی در ژاپن، آمریکای شمالی و اروپا همگام شوند و به‌طور خودکار فرکانس صحیح را بر اساس مکان انتخاب کنند. این ساعت در واقع دو منطقه زمانی – خانه و جهان – را ردیابی می کند، اما با منطقه “خانه” هماهنگ می شود. هنگام سفر، کاربر ممکن است مناطق “خانه” و “جهان” را عوض کند، در نتیجه دریافت سیگنال زمان مناسب را در قاره ای دیگر و در عین حال حفظ زمان دیگر امکان پذیر می کند. هنگام همگام سازی ساعت، تنظیمات روز، تاریخ و زمان تابستانی به طور خودکار تنظیم می شوند. این ویژگی ها با همگام سازی با ساعت های اتمی موجود در ساعت های Casio Wave Ceptor قابل مقایسه است. Perpetual Chrono A-T با ساعت های اتمی در کلرادو یا آلمان، بسته به قدرت سیگنال و موقعیت مکانی، هماهنگ می شود و از فناوری Eco-Drive استفاده می کند، بنابراین نیازی به باتری های جایگزین ندارد.

۲۰۱۶ BN7020-09E ۲۰۱۶: Eco-Drive غواص حرفه ای ۱۰۰۰ متر نام گویای همه چیز است. این ساعت از مقاومت در برابر آب برای غواصی اشباع تا عمق ۱۰۰۰ متری با حرکت Eco-Drive با انرژی خورشیدی برخوردار بود. این نسخه ۲۰۱۶ به عنوان یک ساعت ابزار عالی به غواصان حرفه ای اختصاص داده شد. مطمئناً این یکی از برجسته‌ترین قطعات این برند در کاتالوگ است و بیانیه‌ای واضح و واضح در مورد مسیری که این برند با ابزارهای غواصی خود در آینده در پیش خواهد گرفت، بیان می‌کند.

حرکت Bulova UHF

در سال ۲۰۱۰، Miyota (Citizen Watch) ژاپن حرکت جدیدی را معرفی کرد (UHF 262 kHz) که از یک کریستال کوارتز سه شاخه برای خط Precisionist یا Accutron II استفاده می کند، نوع جدیدی از ساعت کوارتز با فرکانس فوق العاده بالا (۲۶۲.۱۴۴ کیلوهرتز). ) که ادعا می شود تا +/- ۱۰ ثانیه در سال دقیق است و به جای آن که در هر ثانیه می پرد، یک عقربه نرم و روان دارد.

کرونومستر

با دقت در عرض پنج ثانیه در سال، خط Chronomaster به طور غیر رسمی دقیق‌ترین ساعت کریستال کوارتز است که تا کنون ساخته شده است. آنها در حال حاضر فقط در بازار داخلی ژاپن فروخته می‌شوند، اما در صورت سفارش آنلاین می‌توان آنها را در سطح بین‌المللی تهیه کرد.

ساعت های معاصر

Citizen همچنین خط تولید ساعت های مستقل را تولید می کند که دارای طراحی مدرن تر و مدرن تر از برچسب سنتی Citizen است. بسته به بازار، این ساعت‌ها ممکن است با مارک‌های «Secret»، «Lighthouse» در میان سایر موارد برچسب‌گذاری شوند. گیره DCP

قفل مستقر با دکمه فشاری (DCP) یک بند است که برای بسیاری از بندهای دستبند ساعت Citizen موجود است. گیره، مانند کالیبر ۸۷۰۰، با نوارهای چرمی نیز استفاده می شود که گویی بند ساعتی به سبک دستبند فلزی هستند. با این حال، هنگامی که گیره بسته می شود، به نظر می رسد بند یک بند ساعت چرمی با سوراخ معمولی و پین پیوندی است.

ساعت غواصی
(از جمله فوگو) ساعت غواصی Citizen Promaster Automatic NY0040-09EE در سال ۱۹۵۹، Citizen اولین ساعت مچی کاملا ضد آب ژاپنی Parawater را روانه بازار کرد. این ساعت به پیشروی برای مجموعه ساعت های غواصی Citizen تبدیل شد که متعاقباً (۱۹۸۲) به نام Promaster Marine شناخته شد. همچنین در سال ۱۹۸۲، سیتیزن ساعت ۱۳۰۰ متری حرفه ای غواص را روانه بازار کرد – مقاوم ترین ساعت مچی جهان در آن زمان در برابر فشار. اما شاید این فوگو بود که به نمادین ترین غواص سیتیزن تبدیل شد. با راه اندازی آن در سال ۱۹۸۹، طرفداران آن را Fugu نام مستعار، پس از ماهی بادکنکی ژاپنی.قاب ساعت دارای لبه‌های صاف و دندانه‌دار متناوب است که با شکل الهام‌گرفته از ماهی بادکنکی، چسبندگی مثبتی در شرایط مرطوب ایجاد می‌کند. Citizen در نهایت Fugu را به عنوان نام رسمی ساعت انتخاب کرد و حتی روی قسمت پشتی برخی از مدل ها لوگوی ماهی پف دار حک کرد. و در سال ۱۹۹۳، Comando Raggruppamento Subacquei e Incursori Teseo Tesei Fugu NY004 را برای استفاده رسمی پذیرفت. تمامی مدل‌های فوگو دارای گواهی استاندارد ISO 6425 برای قابلیت اطمینان در زیر آب، مقاومت در برابر ضربه و مغناطیس، آب‌بندی و مقاومت در برابر شوک حرارتی هستند. سری اصلی Fugu (NY004، NY008 و NY009) به دلیل عملکرد قاب و عدم وجود کریستال یاقوت کبود مورد انتقاد قرار گرفتند. این مسائل در نهایت توسط سری NY011 (راه اندازی شده در سال ۲۰۲۰) مورد توجه قرار گرفت. با حرکت Miyota 8203، ساعت‌های خودکار فوگو را می‌توان با دست پیچید – یک مزیت قابل توجه نسبت به رقیب اصلی آنها (Seiko اکنون SKX متوقف شده است). در میان ساعت‌های جهانی دارای گواهی ISO برای غواصی حرفه‌ای، Fugu برای طولانی‌ترین ساعت به عنوان ساعت مکانیکی در تولید مداوم باقی می‌ماند.
Eco-Drive

ساعت‌های Eco-Drive از باتری استفاده می‌کنند که توسط پنل خورشیدی پنهان شده در زیر صفحه ساعت شارژ می‌شود. در سری نادر و متوقف شده Eco-Drive Duo، نیروی خورشیدی با یک منبع برق کوارتز خودکار تکمیل شد. یکی از مدل‌های اولیه به نام Citizen Vitality، از عقربه‌های ساعت برای به حرکت درآوردن یک ژنراتور الکتریکی کوچک استفاده می‌کرد، اما پس از شکایت‌هایی مبنی بر اینکه دستگاه ممکن است منفجر شود و مچ دست آسیب ببیند، تولید آن متوقف شد. همچنین یک مدل Eco-Drive Thermo وجود داشت که از تفاوت دمایی بین دمای پوست کاربر و دمای محیط برای شارژ مجدد باتری استفاده می‌کرد. با این حال، تنها سیستم Eco-Drive که در وب سایت رسمی Citizen Watch توضیح داده شده است، سیستمی است که صرفاً به نور برای شارژ کردن بستگی دارد. ویژگی های مشابه Eco-Drive توسط سازندگان دیگری مانند Casio و Junghans توسعه یافته است. تمام حرکات Citizen Eco-Drive در ژاپن ساخته شده اند، اما قاب یا دستبند نیز ممکن است ساخت چین باشد.

نوبلیا
در سال ۱۹۸۵ ساعت Zen Noblia Ultra Slim به عنوان یک مدل توسط Citizen معرفی شد. از سال ۱۹۸۶ تا ۱۹۹۷ سیتیزن ساعت هایی را با نام تجاری نوبلیا عرضه می کرد. اینها در بخش گران قیمت بودند و طراحی سنتی-کلاسیک را با حرکات کوارتز مدرن ترکیب کردند. نوبلیا سازنده و اسپانسر جام لویی ویتون و قهرمانی آمریکای شمالی ستاره بود. Noblia در سال ۱۹۹۷ پس از انتشار مجموعه ای از ساعت های سرامیکی متوقف شد.
Q&Q SmileSolar
مجموعه ای از ساعت های خورشیدی است که نیازی به تعویض باتری ندارند. آنها از مواد بازیافتی ساخته شده اند و دارای درجه مقاومت در برابر آب ۱۰ بار هستند. خط ساعت ها نیز با اهدای کمک مالی به ازای هر ساعت خریداری شده از مردم حمایت می کند.[۱۴] محصولات دیگر سیتیزن همچنین ماشین حساب و سازمان دهنده های الکترونیکی کوچک تولید می کند. برخی از وسایل غیر ساعت مانند تلویزیون های دستی و چاپگرهای کامپیوتری با نام تجاری Citizen به بازار عرضه شده اند. در دهه ۱۹۸۰، تعدادی از بازی های الکترونیکی دستی با نام تجاری Q&Q فروخته شد. در اوایل اواسط دهه ۱۹۹۰، Citizen با Compaq Computer Corporation همکاری کرد تا کامپیوترهای نوت بوکی را در ژاپن برای بازار ژاپن و خاور دور بسازد تا با نام Compaq به فروش برسد. در ۱۰ ژانویه ۲۰۰۸، Citizen شرکت Bulova Watch Company را به قیمت ۲۵۰ میلیون دلار خریداری کرد و گروه Citizen را به بزرگترین ساعت ساز جهان تبدیل کرد. در سال ۲۰۱۶، Citizen گروه سوئیس Frédérique Constant را خریداری کرد.
امیدوارم از تاریخچه زیبای ساعت سیتیزن لذت برده باشید و برای دیدن محصولات دیگر از سایت برنارد گالری دیدن فرمایید.
برنارد گالری عرضه کننده انواع ساعت های زنانه و مردانه سیتیزن…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *