هیچ خانه ساعتی کمتر از ساعت رولکس نیاز به معرفی ندارد. این برندی است که نام آن فراتر از مرزهای صنعت ما تکرار می شود. مترادف با لوکس، قابل تعویض با کیفیت، آغشته به میراثی که هیچ مقدار پول، چرخش یا شیرین کاری روابط عمومی نمی تواند ترکیب کند، رولکس تقریبا قلمرو خود را اشغال می کند. در طول دهه گذشته، برندی که در سال ۱۹۰۵ توسط هانس ویلسدورف با چشمان گشاد تاسیس شد، تغییر شکل داده است. این دیگر یک برند ساعت نیست، بلکه یک پدیده است. این قواعد در مورد این غارتگر بی امان اعمال نمی شود، زیرا همه افراد را درگیر می کند. نه، وقتی نوبت به انجام بازی می رسد، رولکس یک مزیت متمایز و غیرقابل حل دارد: کتاب قوانین را نوشته است. Rolex SA تولید کننده پیشرو ساعت های لوکس در جهان است که بیش از ۲۰۰۰ ساعت در روز تولید می کند که فروش سالانه بیش از ۷ میلیارد دلار را به همراه دارد. این شرکت مستقر در سوئیس ساعت‌های مچی را با برند رولکس و تودور از طریق نمایندگی‌های مجاز تولید، خدمات و توزیع می‌کند. این شرکت در سال ۱۹۰۵ توسط هانس ویلسدورف و آلفرد دیویس در لندن، انگلستان تأسیس شد و اخیراً در رتبه ۵۷ قدرتمندترین برندهای جهان قرار گرفت. نام اصلی این شرکت Wilsdorf and Davis بود و در سال ۱۹۱۹، عملیات به ژنو، سوئیس منتقل شد. این برند امروزه نمادهای صنعتی مانند Rolex Submariner، Daytona و GMT-Master را تولید می‌کند و با دیگر شرکت‌های برجسته ساعت‌های لوکس مانند Patek Philippe، Omega و Panerai رقابت می‌کند و حامی بسیاری از رویدادهای ورزشی مهم در تنیس، گلف، قایق‌رانی و مسابقه است

ساعت رولکس

برای درک اینکه چرا رولکس تا این حد بر صنعت و روندهای آن تسلط دارد، باید به ابتدا بازگردیم، به سپیده دم قرن بیستم و به ذهن یک کارآفرین جوان، که معتقد بود به یک ایده دست یافته است. که شرکت نوپا او را روی نقشه قرار می دهد. رولکس در سال ۱۹۰۲ توسط هانس ویلسدورف و برادر همسرش آلفرد دیویس به عنوان ویلسدورف و دیویس تاسیس شد. او شرکت ساعت سازی را در لندن تأسیس کرد که در آنجا در واردات حرکات باکیفیت Hermann Aegler و سپس قرار دادن آنها در قاب های ساعت با کیفیت ساخته شده توسط شرکت هایی مانند Dennison تخصص داشتند. این دو نفر ساعت‌ها را بین جواهراتی که نام خود را به ساعت‌های مچی اضافه کردند، توزیع کردند. برخی از اولین ساعت‌های تولید شده اغلب با علامت “W&D” در قسمت داخلی قاب مهر و موم شده بودند.

توضیحات مختصر در مورد ایجاد شدن برند رولکس

سال ۱۹۰۸ سال بزرگی برای این شرکت بود. ویلسدورف “Rolex” را به عنوان یک علامت تجاری ثبت کرد و اولین دفتر سوئیس خود را در La Chaux-de-Fonds افتتاح کرد. گفته شده است که ویلسدورف می خواست نام تجاری او به راحتی به هر زبانی تلفظ شود. همچنین گفته می‌شود که کلمه Rolex به گفته ویلسدورف شبیه یک ساعت زخمی شده است.

در سال ۱۹۱۰، به لطف استانداردهای بالای Wilsdorf و برتری خروجی Maison Aegler، یک ساعت مچی رولکس اولین ساعت مچی بود که به طور مستقل گواهی عملکرد زمان‌سنجی را دریافت کرد (به این معنی که ساعت بی‌طرفانه به عنوان یک زمان‌سنج عالی ارزیابی می‌شد). اولین آزمایش مشابه در Bienne در سوئیس، در نزدیکی Maison Aegler انجام شد. ساعت رولکس در سال ۱۹۱۴ موفق به دریافت گواهینامه دقت کلاس A توسط Obervatory کیو شد. این اولین باری بود که یک ساعت مچی در انگلستان به این افتخار دست یافت و راه را برای تبدیل شدن رولکس به یکی از معتبرترین برندهای جهان برای عملکرد زمان‌سنجی خود هموار کرد. اما هانس ویلسدورف فقط به برتری زمان سنجی قانع نشد. هنگامی که او شرکت خود را در سال ۱۹۰۵ تأسیس کرد، با یک هدف کاملاً واضح شروع کرده بود: تولید ساعت هایی که بتوانند صاحب خود را در طول ماجراجویی زندگی همراهی کنند. اگرچه ساعت‌های او در طول آزمایش‌های کرنومتر استاتیک زمان بسیار خوبی داشتند، اما ویلسدورف می‌خواست اطمینان حاصل کند که بدون توجه به محیط اطراف، عملکرد اصلی خود را انجام می‌دهند.

مالیات های دوران جنگ تحمیل شده بر اقلام لوکس باعث شد که ویلسدورف انگلستان را در سال ۱۹۱۹ ترک کند. مالیات بر نقره و طلا، که فلزاتی بودند که در تولید ساعت های رولکس استفاده می شدند، بسیار پرهزینه شد. ویلسدورف تصمیم گرفت که نقل مکان به ژنو مفید باشد تا بتواند با تامین کنندگان خود در Bienne همکاری نزدیک تری داشته باشد. نام تجاری رولکس با اقامت ویلسدورف در ژنو، سوئیس به عنوان شرکت ساعت رولکس نقل مکان کرد. بعداً این برند به Montres Rolex، SA و در نهایت Rolex، SA تبدیل شد. ویلسدورف تنها ۲۱ سال قبل از عرضه اولیه قاب صدف رولکس در سال ۱۹۲۶ ساعت‌هایی را خلق می‌کرد. این ساعت قرار بود یک مدل تغییر دهنده بازی باشد. با انتشار آن، شرکت بلافاصله در یک مسیر استراتوسفر قرار گرفت. کیس Oyster که به عنوان اولین ساعت ضدآب جهان به بازار عرضه شد (اگرچه این برند، همراه با بسیاری دیگر در صنعت، این روزها ترجیح می دهند از عبارت مقاوم در برابر آب استفاده کنند)، یک مکاشفه بود. این دستگاه نه تنها به وظایف تعیین شده عمل می کرد، بلکه به لطف قاب فلوت و پشت بدنه که به دلایل عملی در آن گنجانده شده بود، زیبایی شناسی نمادینی نیز داشت: بریدگی های روی قاب و قاب پشتی باعث می شد هر دو جزء تا وسط پیچ شوند. کیس با استفاده از ابزار ویژه ای که توسط رولکس اختراع شده است، در نتیجه قاب را به صورت هرمتیک آب بندی می کند.

ساعت رولکس

ویلسدورف آنقدر به توانایی خود در خشک نگه داشتن عملکرد درونی یک حرکت مطمئن بود که از شناگر معروف مرسدس گلیتزه درخواست کرد که یکی از آنها را در سال ۱۹۲۷ به گردن خود ببندد. فرانسه در آن مناسبت (او در اواخر همان سال این کار را انجام داد)، این ساعت عملکرد تحسین برانگیزی داشت، در تمام طول شنا زمان بسیار خوبی داشت و اجازه نمی داد حتی یک قطره آب به داخل آب برود. پنج سال بعد، ویلسدورف جام مقدس شخصی خود را به دست آورد – ساخت یک ساعت مچی خود سیم پیچ. در سال ۱۹۳۱ اولین مدل Oyster Perpetual عرضه شد – نام مدلی که هنوز هم امروزه بر بسیاری از صفحه‌های رولکس ارجحیت دارد. ترکیبی از قاب ضد آب و ضد گرد و غبار، همراه با یک حرکت خودکار، بهترین ساخته ویلسدورف را در حیطه پیشرفت های بزرگ ساعت سازی قرار داده است. آنچه در طول ۵۰ سال آینده دنبال شد، مجموعه‌ای از مدل‌های عرضه‌شده بود که به تعریف چشم‌انداز ساعت‌سازی برای یک نسل ادامه داد. هر نسخه توسط این برند مشهور به یک کلاسیک تبدیل شد.

دهه ۱۹۴۰ مدل پرکار Datejust را برای ما به ارمغان آورد. کمتر از یک دهه پس از آن عرضه قابل توجه، Submariner در سال ۱۹۵۳ دنبال شد. دو سال بعد، اولین GMT-Master عرضه شد. قبل از پایان دهه، Day-Date و Milgauss به صفوف رولکس پیوسته بودند. ویلسدورف همراه با ایجاد رولکس، برند ساعت‌های با کیفیت بالا و در عین حال ارزان‌تر تودور را نیز تأسیس کرد. این شرکت زیرمجموعه در سال ۱۹۴۶ تاسیس شد. ویلسدورف تا زمان مرگش در سال ۱۹۶۰ به رشد هر دو شرکت و تولید ساعت‌های باکیفیت و خلاقانه ادامه داد. اغلب ممکن است یک برند شهرت بنیانگذار خود را مصرف کند، اما در سال‌های اولیه و حتی ویلسدورف تا زمان مرگش در سال ۱۹۶۰ یک نیروی محرکه فعال و فعال در شرکتش بود و شخصیت او بر روی هر محصولی که روی ساعتش تولید می شد، نقش بسته بود. دهه ۶۰ با راه اندازی Deep-Sea Extra Special (که باعث ایجاد Sea-Dweller موجود برای اولین بار در سال ۱۹۶۷ شد) شروع شد. در بین این دو نسخه آبی، اولین Cosmograph Daytona در سال ۱۹۶۳ وارد قفسه شد. دومین به روز رسانی از این دست در سال ۱۹۸۲ با انتشار GMT-Master II منتشر شد که یکی از محبوب ترین مدل های تولید شده توسط این برند بود. از زمان اوج عرضه مدل های جدید، Yacht-Master و Pearlmaster (هر دو ۱۹۹۲)، Yacht-Master II (2007)، DeepSea (2008)، Datejust II (2009)، و Sky-Dweller (2012) نیز به این حزب پیوسته اند. این ساعت‌های رولکس مدرن که برای عصر جدید طراحی شده‌اند، از مواد باکیفیت و حرکات داخلی رولکس استفاده می‌کنند و گواهی بر دانش انباشته شده در طول سال‌ها پیوند و میل خستگی‌ناپذیر برای نوآوری هستند.

ساعت رولکس

ساعت هایی که برند رولکس در حال حاضر تولید میکند

رولکس در طول تاریخ طولانی خود ساعت های بی شماری تولید کرده است. کافی است یک جستجوی سریع برای ساعت‌های کارکرده رولکس فروشگاهی انجام دهید و تعدادی از تنوع‌ها را پیدا خواهید کرد که شامل انواع قدیمی و مدرن است. در حالی که برخی از آنها متوقف شده اند و اکنون به عنوان قدیمی و کلکسیونی در نظر گرفته می شوند، سایر مدل های مدرن به طور مداوم توسعه یافته و به عموم ارائه می شوند. طیف گسترده‌ای از مدل‌های رولکس وجود دارد که برای انواع خاصی از کاربران طراحی شده‌اند. به عنوان مثال، اگر از شنا و غواصی لذت می برید، رولکس ساب مارینر ممکن است بهترین گزینه برای شما باشد. این مدل به طور خاص برای مقاومت در برابر فشار آب و دقیق ماندن طراحی شده است. اگر از مسابقه دادن لذت می برید، رولکس دیتونا گزینه بهتری است. Daytona به طور خاص برای علاقه مندان به مسابقه طراحی شده است و حتی به خاطر یکی از محبوب ترین رویدادهای مسابقه سالانه نامگذاری شده است

مدل ها شامل :

 • Datejust
 • Datejust II
 • Datejust Lady 31
 • Datejust Pearlmaster 34
 • Day-Date
 • Day-Date II
 • Cosmograph Daytona
 • Rolex Deepsea
 • Explorer
 • Explorer II
 • GMT-Master II
 • Lady-Datejust
 • Lady-Datejust Pearlmaster
 • Milgauss
 • Oyster Perpetual
 • Sea-Dweller 4000
 • Submariner
 • Sky-Dweller
 • Yacht-Master
 • Yacht-Master II
مروری بر رولکس

ساعت‌های رولکس معتبرترین و مشهورترین ساعت‌های امروزی در جهان هستند. این ساعت‌ها که در سال ۱۹۰۸ توسط هانس ویلسدورف اختراع شدند و در سال ۱۹۱۵ با نام نمادین رولکس ثبت شدند، مظهر ظرافت و اعتبار بی‌انتها در میان تمام ساعت‌های لوکس هستند. رولکس همراه با اولین برند ساعتی بود که موفق شد COSC، موسسه رسمی تست کرونومتر سوئیس را گذرانده، مبتکر پیشرو در قاب‌های ساعت ضدآب، زمان‌بندی چندمنطقه زمانی و ویژگی تاریخ در شماره‌گیرها بود. رولکس با تولید ساعت‌های استادانه و بی‌رقیب از جمله Rolex Submariner، Day-Date President، Cosmograph Daytona، DateJust، Yacht-Master، GMT-Master II، Explorer، Explorer II، Air-King، Oysterdate، Oyster Perpetual به گسترش خطوط رولکس خود ادامه می‌دهد. , Date, Sea-Dweller, Deepsea, Day-Date II, Masterpiece, Lady Pearlmaster, Lady-DateJust, و Lady-Perpetual. هر مدل ویژگی های خاص خود را دارد و احساس منحصر به فردی از ماجراجویی، قدرت و موفقیت را القا می کند. با انواع اندازه‌ها، فلزات از جمله طلا، طلای سفید، فولاد ضد زنگ، الماس دو رنگ و اختیاری یا صفحه‌ی مادر پوست، تطبیق پذیری این ساعت‌ها تضمین شده است تا پیچیده‌ترین سلیقه‌ها را برآورده کند.

جوایزی که رولکس دریافت کرد

جوایز رولکسرولکس شامل یک فرآیند دقیق است که شامل بررسی، مصاحبه و ارزیابی می شود. لیست کوتاهی از افرادی که این جایزه معتبر را دریافت می کنند وجود دارد.

امیدوارم که از مقاله ی بالا لذت برده باشید برای دیدن از محصولات دیگر از وب سایت برنارد گالری دیدن فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *