مرکز توجه طراح ساعت های لوکس: کارتیر

مشهورترین خانه های طراحی مد و جواهرات امروزی همیشه موفقیت های بزرگ بین المللی نبودند. درعوض، داستان‌های آن‌ها اغلب به همان شیوه‌ای ساده شروع می‌شدبا یک مرد یا زن ماهر که صرفاً علاقه‌شان را دنبال می‌کرد و تجارت خود را کامل می‌کرد. شاید یکی از شاخص ترین نمونه های آن، داستان کارتیر باشد.

کارتیر یک برند فرانسوی کالاهای لوکس است که ساعت‌ها و جواهرات گران‌قیمت را طراحی و تولید می‌کند. از میان تمام خانه های بزرگ طراحی مد و جواهرات در جهان، تعداد کمی از آنها به سطح کارتیر رسیده اند. در واقع، کارتیر به عنوان یکی از معتبرترین طراحان جواهرات در جهان امروز در نظر گرفته می شود. با این حال، بسیاری از خاستگاه های این شرکت به جای جواهرات، در صنعت ساعت سازی است.

ساعت کارتیر

تاریخچه ی ساعت

کارتیر در سال ۱۸۴۷ در پاریس تأسیس شد، زمانی که بنیانگذار آن، لویی فرانسوا کارتیر، کارگاه استاد خود را به دست گرفت. با وجود عدم قطعیت و ناآرامی بسیار زیاد در جریان انقلاب فرانسه، کارتیر همچنان شاهد موفقیت و رشد در دهه بعد بود و اولین بوتیک کارتیر را در سال ۱۸۵۹ افتتاح کرد. در سال ۱۸۷۴، پسر لویی فرانسوا، آلفرد کارتیر، این تجارت را بر عهده گرفت. هوش تجاری آلفرد بسیار پیشرفته تر از پدرش بود و این جاه طلبی او بود که به سرعت تجارت را توسعه دهد. آلفرد نقش مهمی در معرفی کارتیر به خانه های سلطنتی اروپا و فراتر از آن داشت و طرح های کارتیر در بین شاه ادوارد هفتم محبوبیت خاصی داشت. کارتیر در اواخر دهه ۱۸۰۰ از موفقیت چشمگیری برخوردار بود و در نهایت در سال ۱۸۹۹ یک نمایشگاه در منطقه خیابان دو لا پاکس پاریس افتتاح کرد. در حالی که آلفرد در ایجاد کارتیر به عنوان گزینه اصلی برای نخبگان فرانسوی موفق بود، این پسرانش لوئیس، پیر و ژاک بودند. که باعث شهرت جهانی برند کارتیر می شود. پیر، لوئیس، آلفرد و ژاک کارتیر.

پسران آلفرد از سنین جوانی شروع به برنامه ریزی برای ریاست برند کارتیر کردند

زیرا می دانستند که روزی وارث کسب و کار خانوادگی پدربزرگشان خواهند شد. این سه برادر آرزوهای بزرگی برای تبدیل کسب و کار از یک مقصد محلی به یک نیروگاه بین المللی لوکس داشتند. برادران سفر خود را با تقسیم یک نقشه آغاز کردند – لویی مسئولیت پاریس و بقیه اروپا را به عهده گرفت، پیر گسترش به ایالات متحده را بر عهده گرفت و ژاک با انگلستان و مستعمرات مقابله کرد. هر یک از این سه برادر به کمک های پیشگامانه ای که به پیشبرد برند کارتیر کمک کرد، ببالند. لوئیس، بزرگترین پسر، روابط قابل اعتمادی با تعدادی از مردان ولخرج و در عین حال فاسق در اروپا و اطراف آن برقرار کرد. این مردان به خریداران مکرر و مشتریان وفادار کارتیر تبدیل می‌شوند که در نهایت به طرح‌های زیبا و همچنین اختیاری که کارتیر ارائه می‌دهد جلب می‌شوند. پیر، دومین فرد مسن، یک نتورکر متولد شده بود که در درک خواسته های نخبگان مهارت داشت. پیر پس از ازدواج با یک فرد اجتماعی ثروتمند آمریکایی، تصمیم گرفت کارتیر را به نیویورک بیاورد. دو جواهر خاص در نهایت جایگاه برتر کارتیر را در نیویورک تضمین می‌کنند: الماس Hope و یک گردنبند مروارید دو رشته‌ای کمیاب. پیر الماس بدنام Hope را خریداری کرد و به سرعت آن را به یک فرد ثروتمند عرضه کرد، که در آن یک مذاکره عمومی در جریان بود که بر روزنامه ها مسلط شد. سال‌ها بعد، پیر از یک گردن‌بند مروارید میلیون دلاری برای گیر انداختن قطعه‌ای از املاک و مستغلات در خیابان پنجم استفاده کرد که تبدیل به خانه شهری کارتیر می‌شد. کارتیه در نیویورک ژاک کارتیر در ابتدا کوچکترین برادر و کمترین علاقه به جواهرات بود. او در ابتدا آرزو داشت یک کشیش کاتولیک باشد تا اینکه با نلی هارجس، وارثی که پدرش با جی پی مورگان کار می کرد، آشنا شد. خانواده نلی که از شایستگی ژاک متقاعد نشده بودند، زوج را متقاعد کردند که به مدت یک سال راه خود را جدا کنند. اگر این زوج هنوز در پایان سال می خواستند با هم ازدواج کنند، خانواده از آن حمایت می کردند. ژاک برای اینکه حواس خود را از جدایی طولانی منحرف کند، در کارش غوطه ور شد. بخشی از نقشه جهانی او انگلستان و مستعمرات بود، بنابراین او به هند سفر کرد و با مهاراجه های جواهر دوست ارتباط برقرار کرد و خود را در جواهرات غرق کرد. سفرهای او به شناخت امضای کارتیر، زیبایی شناسی متاثر از شرق کمک کرد. در نهایت، از طریق مجموعه‌ای از فرصت‌های شبکه‌ای سودمند، تصمیم‌گیری‌های استراتژیک هوشمند و مشارکت‌های زناشویی سودمند، برادران کارتیر موفق شدند نام تجاری مشهور محلی را به یک موفقیت بین‌المللی تبدیل کنند که با گذشت بیش از ۱۵۰ سال هنوز وجود دارد. کارتیر از زمان تأسیس در سال ۱۸۴۷ تا ۱۹۶۴ تحت کنترل خانواده باقی ماند. امروزه این شرکت زیرمجموعه ای از گروه سوئیس ریشمونت است، اما دفتر مرکزی آن در پاریس، فرانسه باقی مانده است.

مجموعه قابل توجه ساعت کارتیر

همانطور که مشاهده کردید، کارتیه تاریخچه گسترده ای در ساخت و طراحی ساعت دارد و آنها پیشگام بسیاری از روندها و نوآوری ها در صنعت ساعت بوده اند. در حالی که هر ساعت کارتیه استثنایی است، چند مجموعه تاثیرگذار وجود دارد که نگاه ما به ساعت‌ها را تغییر داده است.

ساعت مردانه کارتیر سانتوس

در سال ۱۹۰۴، یکی از دوستان لویی کارتیر به نام آلبرتو سانتوس-دومونت، خلبان مشهور برزیلی، ساعتی را سفارش داد که به او اجازه می داد هنگام پرواز زمان را تشخیص دهد. بنابراین، یکی از اولین ساعت‌های مچی در زمانی متولد شد که ساعت‌های جیبی غالب بودند. ساعت سانتوس دارای یک صفحه بزرگ و متضاد بود که خواندن آن را برای دومون آسان می‌کرد بدون اینکه تمرکزش روی کنترل‌های هواپیمایش از بین برود. ساعت سانتوس در سال ۱۹۱۱ به فروش رفت و موقعیت مشهور سانتوس-دومونت باعث شد ساعت مچی به سمت یک اکسسوری محبوب مد مردانه در آن زمان تبدیل شود.

 

ساعت کارتیر

ساعت پاشا د کارتیر

پاشا یکی از اولین ساعت های ضد آب بود. داستان از این قرار است که پاشا در ابتدا در اوایل دهه ۱۹۳۰ توسط پاشا مراکش که یک ساعت مناسب برای شنا درخواست کرده بود، سفارش داده شد. با این حال، هیچ مدرک قابل توجهی وجود ندارد که این ساعت واقعاً برای پاشا مراکش ساخته شده است. در سال ۱۹۸۵، یک ساعت مردانه و بزرگ ساخته شد تا در عین زیبایی و ظرافت ذاتی کارتیر، بیانیه‌ای داشته باشد. کارتیر از یک طراح با تجربه در این فضا، جرالد جنتا، برای کمک به طراحی دعوت کرد. در طول تاریخ آن، جزئیات در هسته شبح پاشا باقی مانده است. پاشا د کارتیه جدید، وفادار به اولین تکرار خود در سال ۱۹۸۵، با اصالت و قدرت منحصر به فرد تقویت شده است و عناصری فراتر از ساعت سازی کلاسیک را گرد هم می آورد.

ساعت کارتیر

ساعت کارتیر بالن بلو

Ballon Bleu یکی از نمادین ترین ساعت های کارتیر است. این ساعت که توسط افراد مشهور و خانواده سلطنتی مانند کیت میدلتون استفاده می‌شود، به دلیل قاب سنگ‌ریزه‌ای گرد، تناسب راحت و طراحی شیک آن محبوبیت زیادی دارد. این ساعت دارای اعداد رومی و مکانیزم سیم پیچی کابوشن یاقوت کبود است. یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد محافظ تاجی است که بر روی تاج یاقوت کبود قرار دارد.

ساعت کارتیرساعت پانتره دو کارتیر

ساعتی که به عنوان یک جواهر عمل می کند، Panthere de Cartier یکی از متمایزترین طرح های این برند است. این ساعت زیبا که با طلا، الماس و سنگ های قیمتی نفیس تزئین شده است، به نمادی از خانه کارتیر تبدیل شده است.

ساعت کارتیر

 

 

امیدوارم از مقاله بالا لذت برده باشید و برای دیدن محصولات جذاب دیگر از وب سایت برنارد گالری دیدن فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *