ساعت‌های امگا در کارگاه کوچکی که توسط لوئیس برانت در La Chaux de Fonds، سوئیس در سال ۱۸۴۸ تأسیس شد، آغاز شد.

در طول سی سال اول پس از تأسیس، برندت کسب‌وکار متوسطی داشت و ساعت‌های خود را به مشتریان در سراسر جهان می‌فروخت. وقتی در سال ۱۸۷۹ درگذشت، پسرانش به سرعت وارد عمل شدند تا رویای پدرشان را ادامه دهند.

در سال ۱۸۸۵، برادران اولین کالیبر تولید انبوه خود را با نام لابرادور عرضه کردند و در سال ۱۸۹۲ اولین ساعت با دقیقه تکرار را ساختند.

تنها دو سال بعد، آنها مدل ۱۹ خطی امگا کالیبر را روانه بازار کردند که موج‌هایی را در سراسر صنعت ساعت‌سازی ایجاد کرد و به زودی نام خود را به شرکت داد. در سال ۱۹۰۵، امگا به عنوان زمان‌سنج رسمی در رویدادهای ورزشی در سراسر سوئیس نقشی را برعهده گرفت و در سال ۱۹۳۲، یکی از حیاتی‌ترین شراکت‌های زمان‌سنجی خود را به دست آورد – این شرکت عنوان خود را به عنوان زمان‌سنج رسمی بازی‌های المپیک در لس‌آنجلس، کالیفرنیا به دست آورد.

این همکاری تا به امروز ادامه دارد و به عنوان زمان سنج رسمی برای بیش از بیست بازی المپیک خدمت کرده است. فقط کمی بیش از یک دهه بعد در سال ۱۹۴۸، ساعت های Omega اولین نسخه یکی از نمادین ترین ساعت های خود را معرفی کرد: Seamaster. اولین Seamaster به مناسبت صدمین سالگرد تاسیس شرکت عرضه شد. تا به امروز، این مدل هنوز هم یکی از معتبرترین ساعت‌های خانواده امگا است.

امگا اسپیدمستر

در سال ۱۹۶۲، امگا زمانی که فضانورد والی شیرا در ماموریت مرکوری سیگما ۷ خود از Speedmaster استفاده کرد، تاریخ ساز شد و اولین ساعت امگا بود که وارد فضا شد. تنها سه سال بعد، این شرکت تأییدیه قابل توجهی از ناسا دریافت کرد که Speedmaster را به عنوان کرنوگراف رسمی برای مأموریت‌های فضایی آمریکا تثبیت کرد. در سال ۱۹۶۹، امگا اسپیدمستر بخشی از اولین سفر به ماه بود که روی مچ باز آلدرین بسته شد. و در سال ۱۹۷۰، Speedmaster در کمک به فضانوردان ماموریت آپولو ۱۳ برای بازگشت سالم به خانه بسیار مهم بود. حتی امروزه، برنامه‌های امگا و فضایی در سرتاسر جهان به کار پشت سر هم برای ایجاد برخی از مؤثرترین ابزارها برای تجارت ادامه می‌دهند.

امگا در دهه ۱۹۹۰ به عنوان ساعت رسمی جیمز باند پس از ظاهر شدن یک Omega Seamaster روی مچ پیرس برازنان، محبوبیت گسترده ای به دست آورد. چه فضا، چه ورزش یا فرهنگ پاپ، امگا به راحتی شهرت خود را به عنوان یکی از بزرگترین برندهای ساعت در جهان حفظ کرده است.

ساعت امگا

حقایق اضافی درباره ساعت های امگا

این برند با نام Louis Brandt & Fil شروع به کار کرد. این نام اصلی این شرکت بود که اولین بار در پایان قرن نوزدهم تأسیس شد. با این حال، تا زمان انتشار کالیبر امگا بود که این برند واقعاً شروع به رشد کرد. به منظور استفاده از محبوبیت این جنبش، این شرکت تصمیم گرفت نام خود را به عنوان شرکت Omega Watch معرفی کند. وینتیج امگا در سال ۱۹۶۹، رئیس جمهور نیکسون به طور مشهور این فرصت را رد کرد که اولین اسپیدمستر حرفه ای لوکس تمام طلایی را به او هدیه دهد، زیرا او آن را “بیش از حد ارزشمند” می دانست. شخصیت اصلی آل پاچینو در فیلم موفق Scarface، تونی مونتانا، در چندین صحنه یک امگا لا ماژیک را روی مچ دست خود می‌کشید.

تنها ۲۶۱ عدد از این ساعت ها ساخته شده است. در سال ۱۹۸۴ و سپس در سال ۱۹۹۰، امگا دو مجموعه ویژه را به عنوان ادای احترام به بنیانگذار برند لوئیس برانت ایجاد کرد. رینگو استار یکی از طرفداران معروف امگا بود. او از یک ساعت دیجیتال امگا استفاده کرد: LED کامپیوتر تایم، که در سال ۱۹۷۳ ساخته شد – اولین ساعت LED امگا. گران ترین ساعت امگا، Constellation Baguette است که ۷۰۰۰۰۰ دلار ارزش دارد. دارای ۳۰ قیراط، ۱۴۶ الماس ذوزنقه ای و باگت روی صفحه، الماس ۴۵۹ وسلتون و یک قاب ساخته شده از بهترین طلای سفید ۱۸ عیار است.

حقایق بیشتر…

رئیس جمهور سابق شوروی، میخائیل گورباچف، صورت فلکی امگا را پوشیده بود. این یک مدل طلا و فولاد از سال ۱۹۸۲ به نام منهتن بود – اولین ساعت صورت فلکی با پنجه هایی که کریستال یاقوت کبود را در جای خود نگه می داشت. سیندی کرافورد، یکی از موفق ترین و نمادین ترین سوپر مدل های تمام دوران، طولانی ترین سفیر امگا است. او که خودش را به عنوان یک نرد ساعت مچی معرفی می کند، بیش از ۲۰ سال سفیر این برند بوده است. شرکت ساعت سازی Omega در طول جنگ جهانی دوم طرفداران زیادی را جمع آوری کرد. این ساعت به دلیل دقت، دوام و ویژگی‌های بسیار مقاوم در برابر آب، به یک انتخاب محبوب در میان واحدهای نظامی جهانی تبدیل شد.

ساعت امگا

تست ناسا

امگا تنها ساعتی بود که از آزمایش ناسا جان سالم به در برد. پس از اینکه گروهی از فضانوردان ناسا مجموعه گسترده ای از ساعت های مچی را در سال ۱۹۶۲ در یکی از فروشگاه های ساعت هوستون، تگزاس خریداری کردند، Omega Speedmaster تنها مدلی بود که فشار سخت و بی رحمانه آزمایش های دما و سرعت را که کارشناسان آن را انجام دادند، پشت سر گذاشت.

Omega Speedmaster Perpetual Calendar پیچیده ترین ساعت امگا است که در جامعه ساعت سازی به عنوان “پادشاه پیچیدگی ها” شناخته می شود. تنها ۵۰ عدد از این مدل تا کنون تولید شده است. ساخت هر ساعت می تواند تا ۵۰۰ ساعت زمان نیاز داشته باشد. ارزش واقعی یک ساعت امگا را می توان در ساعات کاری اختصاصی که برای تولید یک ساعت از ابتدا تا انتها لازم است پیدا کرد.

این شرکت تعداد زیادی از مشتریان مشهور دارد که ساعت‌های امگا را خریداری می‌کنند. جدای از سیاستمداران و فضانوردان، عشق به این برند در محافل مشهور در سراسر جهان نیز جاری است. برخی از بزرگترین طرفداران امگا عبارتند از: تام هنکس، روری مکلروی، الویس پریسلی، پرنس ویلیام و مایکل فلپس.

ساعت امگا

امیدوارم از تاریخچه ی زیبای امگا لذت برده باشین و برای دیدن محصولات دیگر از سایت برناردگالری دیدن فرمایید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *